Logopeda i psycholog

Jesteś tutaj: Strona główna / Logopeda i psycholog

Logopeda to nie tylko terapeuta od wad wymowy. Pomaga namierzyć i usunąć bariery w komunikacji językowej, które mogą zaburzać rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka.

Logopeda diagnozuje, a następnie leczy wady mowy. Analizuje mowę rozumianą jako przekazywanie i odbiór informacji, czyli porozumiewanie się. Zaburzenia mowy powstają na różnym tle, dlatego terapeuta – by je zdiagnozować, a potem leczyć – musi mieć rzetelną wiedzę z zakresu medycyny, psychologii, pedagogiki.

Warto dodać, że poza leczeniem wad wymowy logopeda pracuje również z dziećmi dwujęzycznymi, zespołem Aspergera i autyzmem. Pomocy u logopedy szukają także rodzice dzieci jąkających się i niedosłyszących. Co więcej, logopedę odwiedzają dyslektycy.

Logopeda pracuje w poradniach specjalistycznych, ale również w szkołach, przedszkolach, ośrodkach szkolno-wychowawczych, a nawet na szpitalnych oddziałach, m. in. laryngologicznych i neurologicznych.

Kiedy potrzebna jest konsultacja logopedy

Na pewno nie należy czekać, aż dziecko wyrośnie z wady wymowy. Warto skorzystać z konsultacji logopedy, gdy zaobserwujemy u swojej pociechy:

  • zmiany anatomiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego: nieprawidłową budowę języka (zbyt krótkie wędzidełko językowe), wady zgryzu, anomalie zębowe, podejrzewamy upośledzenie słuchu fizycznego;
  • zauważymy, że jego rozwój psychomotoryczny i emocjonalny dziecka przebiega wolniej niż u rówieśników;
  • wymowa dziecka nie spełnia standardów rozwoju mowy właściwych danemu wiekowi.
  • z noworodkiem, aby się dowiedzieć, czy maluch prawidłowo oddycha, połyka, ssie – rozwój tych funkcji ma wpływ na wymowę dziecka w przyszłości.

Logopedą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaktorowie jest Pani Małgorzata Majewska

Logopeda przyjmuje we wtorki i czwartki od godz. 13:00 do 16:00

Zapisy do logopedy są prowadzone codziennie od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów

– 46 854 51 63

 46 854 51 61

PSYCHOLOG


Konsultacje psychologiczne oraz terapia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaktorowie są realizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy doświadczają:

– zaburzeń rozwoju,

– problemów wieku dojrzewania,

– niepełnosprawności intelektualnej,

– trudności rodzicielskich,

– trudności emocjonalnych w przebiegu przewlekłych chorób somatycznych,

– kryzysów życiowych,małżeńskich, wydarzeń traumatycznych,

– doświadczają lub stosują przemoc.

Spotkania z psychologiem, Anną Dobrowolską są nieodpłatne, obowiązują zapisy od poniedziałku do piątku pod numerem

telefonu: 46 856 42 44.